بازدید وزیر محترم راه و شهرسازی از پروژه تونل های محور سوادکوه شرکت تالون


 بازدید وزیر محترم راه و شهرسازی از پروژه تونل های محور سوادکوه شرکت تالون 
 
 
دوشنبه مورخ 20 مهرماه 1394 وزیر راه و شهرسازی به همراه استاندار مازندران و رییس کمیسیون عمران مجلس و چند تن از اعضا آن، درساعات اولیه صبح از پروژه تونل های محور سوادکوه شرکت تالون بازدید کردند. همچنین مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور، میرشفیع معاون راه روستایی وزارت راه و شهرسازی و نماینده مردم قائم شهر و سوادکوه و تعدادی از معاونین وزیر راه و شهرسازی نیز در این بازدید حضور داشتند.
 
در این بازدید جزئیات پروژه به بررسی ونکات لازم در مورد اجرا و نیازهای اساسی پروژه با پیمانکار و مشاور پروژه مطرح و دستورات لازم صادر گردید. همچنین تسریع در روند اجرای پروژه واحداث تونل ها در دستور کار پیمانکاران قرار گرفت.
 
از سال 79 تاکنون نزدیک به 700 میلیارد تومان جهت تعریض محور سوادکوه هزینه شده و در حال حاضر 13کیلومتر این طرح 200 کیلومتری باقی مانده است.محل اجرای پروژه واقع در نزدیکی شهرستان شیرگاه بوده و تعریض محور مورد نظر از نقاط بحرانی این مسیر محسوب می گردد که موجب کاهش ترافیک و افزایش ایمنی ترددات جاده ای خواهد شد.
 
 
  عملیات احداث 2 دستگاه تونل دوخطه جمعاً به طول 735 متر بر عهده این شرکت می­ باشد که گام بزرگی در توسعه منطقه مذکور خواهد بود. طول این محور ارتباطی در حوزه استحفاظی مازندران مجموعا 84 کیلومتر بوده که 13 کیلومتر آن باقی مانده است.
در این بازدید مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور وعده داد: " بهره‌برداری بخشی از محور سوادکوه تا نو‌روز امسال و بقیه آن تا تابستان سال‌ آینده اجرایی می‌شود."
تاریخ خبر : 20\1\1397-ساعت-12:34